.
Polskie wina vol. 8 / 2021

Polskie wina vol. 8 / 2021festiwal
Kiedy
2021-06-12 10:00
Lokalizacja
SPOT
Organizator
SPOT
Dostępność
publiczne
Wstęp
wolny
Media
facebook

12 czerwca 2021 roku po raz ósmy przyjadą z całej Polski do poznańskiego SPOT. najlepsi winiarze. Kilkunastu winiarzy zaprezentuje kilkadziesiąt win. Będzie można je poznać, zdegustować oraz – co najważniejsze – kupić w cenie producenta.
Jeszcze kilka lat temu polskie wina znane były jedynie specjalistom. Teraz dzięki coraz szerszej dystrybucji, obecności w popularnych sieciach handlowych, dobrych restauracjach i informacjom w mediach powoli stają się elementem codzienności. Nawet przeciętny Kowalski kojarzy nazwę jednaj z kilkuset winnic. Polskie wino wytwarza się już nie tylko w Lubuskim i na Podkarpaciu, ale także na Dolnym Śląsku, Pomorzu, Mazurach, a nawet w Wielkopolsce. Popularne kiedyś hybrydy zastąpiły reslingi, chardonnay, pinot noir, zweigelt i wiele innych odmian. W SPOT. będzie można poznać tych, którzy robią z nich najlepsze wina. Oprócz dobrze znanych producentów – jak zawsze – będą także obiecujący debiutanci.
Festiwal – jak co roku – podzielony został na dwie części: pierwszego dnia, w piątek (11 czerwca), odbędzie się konkurs winiarski „Polskie Korki”, a kolejnego dnia degustacje dla branży i pasjonatów wina. Festiwal zakończy ogłoszenie wyników konkursu winiarskiego oraz otwarta degustacja połączona ze sprzedażą win.
Więcej szczegółów: wkrótce
Współorganizatorzy: Ferment. Pismo o winie, Winicjatywa
Patroni medialni: Food&Friends
 
źródło: https://www.facebook.com/events/323664702403762/