.
aktualnosc obraz

KLUB EnoPasjonatów

2024-04-25

Zapraszamy do polskich winnic! 

Z wielką przyjemnością i ogromną radością zapraszam do pierwszego polskiego klubu enoturystycznego – Klubu EnoPasjonatów.

 

To wspólna inicjatywa EnoPortalu i Winopasji, wspierana przez Polski Klaster Enoturystyczny.

Klub będzie społecznością miłośników polskiego wina i winnych podróży. EnoPasjonaci będą mieć do dyspozycji: sieć EnoMiejscówek ze świetnymi winami i najciekawszymi ofertami, kalendarz pełny fantastycznych imprez z polskim winem w roli głównej, podpowiedzi i gotowe plany wycieczek, gry terenowe, pakiet informacji i ciekawostek, treści edukacyjne. W ramach klubu działał będzie również system, w którym będziecie zbierać punkty za swoje enoturystyczne osiągnięcia, otrzymywać odznaki, odbierać zniżki i nagrody.

 

 

Klub startuje z siecią winnic o łącznej powierzchni stanowiącej 20% wszystkich zarejestrowanych. To 26 Sprawdzonych EnoMiejscówek – z gwarancją jakości produktów i usług:

Winnica Białe Skały, Winnica Chronów, Dom Charbielin, Dwór Sanna, Winnica Dwórzno, Winnica Gródek, Winnica Jakubów, Kania Lodge, Winnica Kazimierskie Wzgórza, Winnica Kinga, Winnica Księżycowa, Winnica Nad Jarem, Winnica Niemczańska, Pałac Mierzęcin, Winnica Płochockich, Winnice Rymanów, Winnica Saganum, Winnica Sandomierska, Winnica Silesian, Winnica Spotkaniówka, Winnica Turnau, Winnica Vanellus, Winnica Widokowa, Winnica Wieliczka, Winnica Witaj Słońce, Winnice Wzgórz Trzebnickich.

 

 

To dopiero początek… do sieci dołączać będą kolejne EnoMiejscówki, również restauracje, wine bary, hotele i inne miejsca atrakcyjne dla enoturystów.

Już w pierwszym sezonie mamy wiele planów, które będziemy sukcesywnie realizować. Najważniejsze, ambitne wyzwanie to przekonać możliwie dużą grupę enoturystów, że nie muszą koniecznie wyjeżdżać do Toskanii – w Polsce też mamy piękne winnice, dobre wina i świetną kuchnię. W kolejnych latach chcemy budować markę polskiej enoturystyki na wiele sposobów, zawsze opierając się na jakości i różnorodności, której w polskich winnicach nie brakuje.

 

Jak zostać członkiem Klubu EnoPasjonatów:

- pobrać aplikację WINOPASJA lub wejść na stronę winopasja.pl i zarejestrować się

- odebrać powitalnego maila, w którym znajdziecie wszystkie niezbędne informacje na temat Klubu oraz specjalnego e-booka „Enoturystyka od podstaw. Manual winnych przyjemności dla każdego.” - ponad pięćdziesiąt stron enoturystycznego niezbędnika

- obserwować Klub w SM: FB IG – to tutaj będzie się działo najwięcej, będziemy wirtualnie zabierać Was do polskich winnic 

- zaglądać do bazy klubowych EnoMiejscówek na WinoPasja.pl lub w aplikacji WinoPasja

- śledzić kalendarz klubowych wydarzeń na WinoPasja.pl lub w aplikacji WinoPasja

- odwiedzać klubowe EnoMiejscówki, poznawać piękne zakątki naszego kraju i cieszyć się życiem, a przy okazji zbierać punkty, zdobywać eno-odznaki, odbierać zniżki i nagrody

- smakować polskie wino, najlepiej w towarzystwie pyszności regionalnych kuchni.

 

 

Będziemy zapraszać i zabierać Was nie tylko do winnic, ale również na festiwale i imprezy z polskim winem w roli głównej.

Podczas majówki możecie spotkać się z Klubem: na IV Lubuskim Festiwalu Otwartych Piwnic i Winnic – będziemy na Was czekać w Sali Szeptów, oraz na Festiwalu Carpathian Wine Fest: Twierdza Przemyśl 2024 – będziemy na Was czekać na Placu Niepodległości.

 

Do zobaczenia!