.
aktualnosc obraz

WINO TYGODNIA - Rondo 2015, Winnica Spotkaniówka

9 października 2020 11:40

Idealne wino tę porę roku i specyficzną dla niej aurę; dojrzałe i solidne, ale cięgle jeszcze owocowe i zadziorneWe wszystkich eno-historiach najważniejsze jest wino. Dlatego właśnie na EnoPortalu znajdziecie między innymi bazę polskich win z bardzo wygodną wyszukiwarką. Dlatego również rusza nowy cykl: WINO TYGODNIA – specjalnie dla winopijców.

 

WINO TYGODNIA:

Rono 2015, Winnica Spotkaniówka

Dość znana, podkarpacka winnica, założona w 2006 roku specjalizuje się w winach czerwonych. Najbardziej cenione są ich Regenty. Wina z tej odmiany, praktycznie w każdym roczniku zbierają mnóstwo pochlebnych recenzji.

Uprawiają odmiany: Bianca, Hibernal, Seyval Blanc, Rondo, Regent, Cabernet Cortis, Souvignier Gris.

 

Rondo 2015 to idealne wino tę porę roku i specyficzną dla niej aurę; dojrzałe i solidne, ale cięgle jeszcze owocowe i zadziorne.

 

Wino o pięknym, ciemnobordowym kolorze z niebieskimi i purpurowymi refleksami; dość intensywnym, ale elegancko uszlachetnionym przez czas.

W kieliszku wyczujecie aromat słodkiej konfitury z ciemnych owoców; wiśnię, czereśnię, borówkę, śliwkę i leciutki niuans wanilii i lukrecji.

W ustach odnajdziecie przyjemne dżemowe nuty - czereśnię i wiśnię, pieczone śliwki, bardzo dojrzałe jeżyny i borówki. Wszystko zbalansowane dość dobrze, mimo upływu czasu, zachowaną kwasowością idealnie podkręcającą owocowość wina i nadającą mu charakteru. Do tego fiołki i odrobina pikanterii w postaci czerwonego pieprzu oraz wygładzona, ale przyjemnie wyczuwalna taniczność. Długi finisz przywodzący na myśl skórki śliwek węgierek.

 

Wino sprawdzi się z delikatną dziczyzną, smażonym i grillowanym czerwonym mięsem, ewentualnie z cięższymi serami.

Wytrawnym pijcom sprawi sporo przyjemności pite solo.