.

Enoportal poleca!!!

degustacyjnie sprawdzone

Winnica

Winnice Czajkowski

Powierzchnia

10,50ha

Rok zał.

2010
Promowana
English

O nas

WINNICE CZAJKOWSKI TO KOMPLEKS 3 NIEZALEŻNYCH WINNIC ZLOKALIZOWANYCH NA PODKARPACIU OŁACZNEJ POWIERZCHNI PONAD 10 HEKTARÓW.

WINNICA KROSNO

WINNICA TARASOWA POŁOŻONA W KROŚNIE NA WYSOKOŚCI 258 M N.P.M. NA POŁUDNIOWYM STOKU BEZPOŚREDNIO NAD BRZEGIEM RZEKI WISŁOK. WYSTĘPUJĄCE TU GLEBY TO URODZAJNE MADY RZECZNE POWSTAŁE Z OSADÓW PRZEMIESZCZAJĄCYCH SIĘ Z PRĄDEM RZEKI I OSIADAJĄCYCH NA GRUNCIE W CZASIE WYLEWÓW. STROME ZBOCZA W CIĄGU DNIA KUMULUJĄ CIEPŁO, A W NOCY JE ODDAJĄ. KORZENIE KRZEWÓW WNIKAJĄ GŁĘBOKO W PODŁOŻE, ABY DOSTARCZYĆ ROŚLINIE WODĘ I SOLE MINERALNE. ZE ZBIERANYCH TU RĘCZNIE WINOGRON POWSTAJĄ WYJĄTKOWE, WYKWINTNE WINA O OLBRZYMIEJ GŁĘBI SMAKOWEJ.

ROSNĄCE TU ODMIANY TO:  SAUVIGNON BLANC, CHARDONNAY, EKSPERYMENTALNIE SANGIOVESE

WINNICA ŁĘKI DUKIELSKIE

WINNICA POŁOŻONA W ŁĘKACH DUKIELSKICH NA WYSOKOŚCI 329M N.P.M. NA POŁUDNIOWYM STOKU W LEŚNEJ OTULINIE. WINOROŚL ROŚNIE TU NA GLEBACH GLINIASTYCH NA PODŁOŻU Z TWARDYCH ODMIAN PIASKOWCA. DZIĘKI DUŻEJ POJEMNOŚCI CIEPLNEJ GLEBY ZAPEWNIAJĄ BARDZIEJ WYRÓWNANY REŻIM TERMICZNY WINNICY, SZCZEGÓLNIE JESIENIĄ LEPIEJ CHRONI SYSTEM KORZENIOWY WINOROŚLI PRZED PRZEMARZANIEM W CZASIE PRZYMROZKÓW. WINA POCHODZĄCE Z WINOGRON ROSNĄCYCH NA GLEBACH GLINIASTYCH WYRÓŻNIA WYŻSZY EKSTRAKT I KWASOWOŚĆ, ZYSKUJĄ SPORY POTENCJAŁ DOJRZEWANIA ODDAJĄC ISTOTĘ I CHARAKTER PODKARPACKIEGO TERROIR.

ROSNĄCE TU ODMIANY TO: CHARDONNAY, ZWEIGELT, CABERNET CORTIS

WINNICA PODNIEBYLE

WINNICA POŁOŻONA NA POŁUDNIOWO-ZACHODNIM STOKU WZGÓRZA O NACHYLENIU 13% W MIEJSCOWOŚCI PODNIEBYLE NA WYSOKOŚCI 289M N.P.M. DOMINUJĄCE TU GLEBY CHARAKTERYZUJĄ SIĘ CIEKAWYM ZESTAWIENIEM NAWIEWOWEGO LESSU Z ROZWARSTWIONYMI ŁUPKAMI I MARGLAMI. TAKA STRUKTURA SPRAWIA, IŻ SĄ CIEPŁE, LEKKIE, DOBRZE PRZEPUSZCZALNE, UMOŻLIWIAJĄ GŁĘBOKIE UKORZENIENIE WINOROŚLI, A PRZY TYM POSIADAJĄ WYŚMIENITĄ ZDOLNOŚĆ MAGAZYNOWANIA WODY I UTRZYMYWANIA SUBSTANCJI ODŻYWCZYCH. CECHY TE SĄ NIEZWYKLE ISTOTNE DLA PRAWIDŁOWEGO WZROSTU WINOROŚLI, OWOCOWANIA, WPŁYWAJĄ RÓWNIEŻ NA NIEPOWTARZALNY SMAK, AROMAT I STRUKTURĘ TWORZONEGO WINA.

ROSNĄCE TU ODMIANY TO: PINOT NOIR, MERLOT, CABERNET VOLOS, REGENT, CHARDONNAY, RIESLING, SAUVIGNON RYTOS, SORELI, FLURTAI, EKSPERYMENTALNIE PALAVA

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Podkarpackie

adres:

Dworska 52, 38-430 Miejsce Piastowe

telefon:

883 544 524

mail:

winniceczajkowski@gmail.com

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

SAUVIGNON BLANC, CHARDONNAY, PINOT NOIR, MERLOT, ZWEIGELT, CABERNET CORTIS, CABERNET FRANC, CABERNET VOLOS, REGENT, RIESLING, SAUVIGNON RYTOS, SORELI, FLURTAI