.

Winnica

55-100

Powierzchnia

4,00ha

Rok zał.

2015
Promowana
Degustacje dog-friendly Zwiedzanie English

O nas

Winnica 55-100 to miejsce, które połączyło ludzi z pasją do tworzenia dobrego wina. Przekaz jest prosty, nasza nazwa jest kodem pocztowym miejsca w którym działamy. Znaczek symbolizuje niezapomniane spotkania, pamiątki wspaniałych doświadczeń i podróży do miejsc, w których czujesz się jak na szczycie świata. To również symbol komunikacji. Wino to nie tylko napój. Winnica 55-100 postrzega wino jako dialog między ludźmi – zarówno pomiędzy twórcami jak i tymi, którzy je piją.

Winnica położona jest na przepięknych Wzgórzach Trzebnickich, charakteryzujących się wyjątkowym mikroklimatem i najdłuższym okresem wegetacyjnym w Polsce. Dojazd z Wrocławia zajmuje zaledwie 20 min.

[EN]

Vineyard 55-100 is a place that brought together people with passion for the good wine creation. The message is simple, our name is the postal code of the place where we operate and grow vines. The vineyard is located on the North from Wrocław on the Trzebnickie Hills. The varieties that we grow are: Solaris, Muscaris and Regent. The vineyard welcomes guests every summer weekend by organizing guided tours and tastings.

 

Oferta

Na miejscu organizujemy degustacje połączone ze zwiedzaniem winnicy i winiarni, przybliżając tajemnice uprawy i produkcji tego niesamowitego trunku. Łączą one w sobie przyjemność z odkrywania aromatów, smaków i kolorów wina wszystkimi zmysłami oraz relaks na łonie natury. Jesteśmy miejscem przyjaznym zwierzętom 🙂

Atrakcje

Organizujemy imprezy tematyczne, pikniki, koncerty, różnego rodzaju warsztaty. Informacje o nich znajdziecie na naszych mediach społecznościowych.

Atrakcje w okolicy

Wzgórza Trzebnickie ze względu na ukształtowanie terenu i wyjątkowe walory przyrodnicze nazywane są małą Toskanią. Znajdują się tu liczne trasy piesze i rowerowe - słynny Rowerowy Szlak bursztynowy EV 9 – będący częścią międzynarodowej sieci szlaków Eurovelo. Poza pięknymi krajobrazami w pobliskiej wsi znajduje się Małe Muzeum Ludowe w Marcinowie, a dalszej okolicy m.in.: Stawy Trzebnickie, Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej i Pocysterski Klasztor w Trzebnicy.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Dolnośląskie

adres:

Rzepotowice 17

telefon:

730706690

mail:

kontakt@55100.pl

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Solaris, Muscaris, Regent