.

Winnica

Milena

Powierzchnia

0,60ha

Rok zał.

2007
Degustacje Zwiedzanie

O nas

Winnica powstała w 2007 roku w wyniku połączenia pasji ogrodnictwa i miłości do wina. Katalizatorem przedsięwzięcia były odnajdywane w prasie informacje na temat działań Romana Myśliwca w naszym rejonie. Cały czas uczymy się, eksperymentujemy i szukamy własnej drogi.

Winnicę traktujemy jako odskocznie od codzienności, wyższy poziom piramidy Maslow'a i przedsięwzięcie, które ciężko rozpatrywać jako komercyjne. Nasz cel długofalowy to produkcja wina musującego metodą tradycyjną.

Winnica znajduje się w Trzcinicy, na wysokości około 300m. n.p.m., na południowo-wschodnim stoku, z którego rozciąga się piękny widok na Beskid Niski i dalej na zachód, gdzie kilka razy w roku, w czasie

dobrej widoczności można zobaczyć nawet Tatry. Obecnie zajmuje ona około 60arów. Zobaczycie na niej odmiany takie jak Seyval Blanc, Jutrzenka, Solaris, Cabernet-Cortis, Muskat, Rondo, Regent, Leon Millot, Swenson Red i wiele innych.

Trzcinica to niezwykłe miejsce, nazwane pierwszą winiarską wioską w Polsce. W ciągu kilkunastu minut można zwiedzić aż trzy winnice. Ważnym punktem wycieczki powinna być również znajdująca się w tej miejscowości osada z epoki wczesnego brązu. Dokonano tam również licznych odkryć z średniowiecza. Można tutaj również znaleźć, widoczny z naszej winnicy, gotycki Kościół Św. Doroty, prawdopodobnie jeden z najstarszych drewnianych kościołów w Polsce. Przenocować można w pokojach wynajmowanych przez Zespół Szkół Rolniczych w Trzcinicy.

Naszej winnicy nadaliśmy nazwę "Milena".  To starosłowiańskie imię zawiera pierwiastek mil, znaczący tyle co "miła". I chcemy, żeby nasza winnica i nasze wino właśnie takie było.

Oferta

Ze względu na trwający jeszcze proces nauki i rozwoju przedsięwzięcia nasza oferta obecnie ogranicza się do zwiedzania winnicy i, w zależności od dostępności, degustacji 2 - 3 win. W przyszłości chcemy również naszym gościom oferować możliwość przejażdżki konną bryczką po okolicy.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Podkarpackie

adres:

Trzcinica 312, 38-207 Przysieki

telefon:

696 054677

mail:

info@winnicamilena.pl

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Seyval Blanc, Jutrzenka, Solaris, Cabernet-Cortis, Muskat, Rondo, Regent, Leon Millot, Swenson Red