.

Winnica

Dwie Granice

Powierzchnia

3,20ha

Rok zał.

2004
Degustacje Zwiedzanie English

O nas

   W roku 2004 Lidia i Marek Nowińscy zrealizowali jedno ze swoich marzeń i założyli w Przysiekach koło Jasła swoją pierwszą winnicę. Właściciele zachwycili się winiarstwem kilkanaście lat temu na Węgrzech. To tam nauczyli się szacunku do wina i podziwu dla winiarzy. Nazwa "Dwie Granice" wzięła się z położenia winnicy na granicy dwóch wsi – Przysiek i Trzcinicy. Lidia i Marek Nowińscy mieszkają w Warszawie, ale podjęli decyzję o budowie domu w Przysiekach, gdzie sięgają rodzinne korzenie Pani Lidii. Po zaprojektowaniu winnicy i doborze odmian winogron, właściciele zaczęli swoją winiarską działalność. Pierwsze zbiory odbyły się w roku 2006 i od tego czasu odbywają się regularnie. Państwo Nowińscy bardzo poważnie podchodzą do winiarskiego biznesu i 18go czerwca 2011 roku zaczęli budowę budynku winiarni, zapewniającej warunki winifikacji dla 5 hektarowej winnicy.

W chwili obecnej owocująca winnica w Przysiekach ma powierzchnię 1,80 hektara. Prowadzonych jest na niej około 7500 krzewów winorośli. Możemy tu znaleźć około 15 różnych odmian winogron.

W 2012 roku miały miejsce nowe nasadzenia, na drugiej winnicy znajdującej się w Bączalu Górnym (gmina Skołyszyn). Jest to winnica o powierzchni 4,20 hektarów.

Oferta

   Zapraszamy Państwa serdecznie na degustację naszych win. Wino to nie tylko trunek, ale rówież doskonałe narzędzie pomagające w rozmowie i poznawaniu ludzi. Nasze degustacje dla grup zorganizowanych to świetna okazja na nietypowe spotkanie w gronie przyjaciół lub rodziny. Nie możemy też zapominać o spotkaniach biznesowych i integracyjnych. Wino zajmuje powoli miejsce mocniejszych trunków w takich sytuacjach. Degustacja wina zawsze dostosowana jest do potrzeb Gości. Niewiele jest w Polsce okazji, aby zobaczyć miejsce gdzie produkowane jest wino, poznać ludzi tam pracujących i popróbować trunków z limitowanej edycji.

Poza winami dostępnymi w naszym sklepie firmowym, mamy rówież wina przeznaczone wyłącznie do degustacji. Jest to jedyna okazja, aby skosztować win, których nie wyprodukowaliśmy dużo, lecz z myślą o enoturystach bądź konkursach. Każde wino daje szansę na nowe doznania i nową opowieść. Bardzo chętnie wysłuchamy wszystkich Państwa opinii oraz historii ze świata wina.

Umożliwiamy Państwu degustację w sali degustacyjnej o wysokim standardzie oraz w bardziej kameralnej piwnicy. Dostępne są trzy warianty degustacji win, w zależności od ilości prezentowanych trunków i ich unikalności. Jeżeli są państwo zainteresowani posiłkiem, to możemy go zamówić według Państwa życzeń.

W skrócie:

    Degustacja może odbywać się w naszej piwnicy lub w sali degustacyjnej, według preferencji Gości.

    Dysponujemy miejscem na około 40 osób.

    Podczas degustacji pokazujemy Gościom naszą piwnicę i opowiadamy o produkcji wina.

 

Degustację win podzieliliśmy na 3 warianty:

    Degustacja 3 win z zestawem przekąsek - 18 zł

    Degustacja 5 win z zestawem przekąsek - 33 zł

    Degustacja 7 win z zestawem przekąsek - 50 zł

Im większa liczba degustowanych win, tym starsze i bardziej unikalne wina podajemy.

Degustacje odbywają się po wcześniejszym umówieniu.

 

Atrakcje w okolicy

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja, inne winnice.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Podkarpackie

adres:

Przysieki 412, 38-207 Przysieki

telefon:

693 562 380

mail:

winnicadwiegranice@gmail.com

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Cabernet Cortis, Léon Millot, Maréchal Foch, Regent, Rondo, Aurora, Bianca, Hibernal, Johanniter, Jutrzenka, Muscat, Seyval Blanc Swenson Red