.

Winnica

Sztukówka

Powierzchnia

3,60ha

Rok zał.

2009
Promowana
Degustacje Noclegi Posilki dog-friendly Zwiedzanie English

O nas

Nazwę winnicy wzięliśmy od miejsca, w którym od kilkunastu lat mieszkamy. Sztukówka to niewielkie wzniesienie, na którym rozrzuconych jest zaledwie kilkanaście domostw, zaś większość przestrzeni zajmują pola i lasy. Nasze gospodarstwo położone jest w południowej, najbardziej nasłonecznionej, części stoku. 

Winnica została założona w 2009 roku i zajmowała wtedy obszar 1 ha. W 2016 roku dosadzone zostało kolejne 0,6 ha. Nie tak dawno, bo w maju 2020 roku doszły kolejne 2 ha. 

Winnica Sztukówka zlokalizowana jest w Gliniku Średnim, na terenie Pogórza Dynowsko-Strzyżowskiego, 2 km od miejscowości Frysztak w województwie podkarpackim. Została założona w 2009 roku. Uprawiamy 12 odmian przerobowych winorośli na wina czerwone i różowe oraz białe, wytrawne i półwytrawne. Owoce zbierane są ręcznie z selekcją jagód, wino leżakowane w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

W Winnicy prowadzimy nie tylko sprzedaż wina, ale również oferujemy zwiedzanie winnicy i winiarni, noclegi oraz degustacje.

Oferta

Degustacje

Po wcześniejszym umówieniu, zapraszamy na degustacje komentowane w altanie położonej bezpośrednio w winnicy, skąd rozpościera się widok na winnicę i Pogórze Strzyżowskie.

Degustacja obejmuje próbki 3 win oraz cydru, domowe proziaki z oliwą oraz lokalne sery. W trakcie degustacji proponujemy zwiedzanie winnicy oraz winiarni. Czas trwania - ok. 1,5 h. Koszt: 55 zł/osoba, dla gości z naszych noclegów - 45 zł/osoba.

Grupy zainteresowane degustacją z obiadem/kolacją prosimy o kontakt. Połączymy degustację z przygotowaniem na świeżo tradycyjnych potraw podkarpackiej kuchni.

Na miejscu prowadzimy także sprzedaż detaliczną naszych win.

Noclegi

W marcu 2022 roku zaczęliśmy przyjmować gości w apartamentach, które znajdują się bezpośrednio przy winnicy. 4-osobowy Luksus i 2-osobowy Prestiż to dwa niezależne, w pełni wyposażone apartamenty. Po więcej informacji oraz możliwość rezerwacji, zapraszamy do zakładki NOCLEGI.

Do Waszej dyspozycji pozostawiamy także ogrodzony teren przy winnicy. Gościmy tam zarówno kampery jak i namioty. Zapewniamy dostęp do bieżącej wody.

Dodatkowo, możecie u nas wypożyczyć rowery KTM w cenie 50 zł za dzień. Jesteśmy bezpośrednio obok oznaczonej trasy rowerowej.

Realizujemy bony turystyczne. Możliwy zakup personalizowanych voucherów prezentowych zarówno na degustacje jak i noclegi.

Atrakcje

Oprócz degustacji, oferujemy noclegi a w sezonie wiosenno-letnim organizujemy otwarte imprezy plenerowe winnicy. Polecamy śledzić nasze social media (Facebook i Instagram) oraz stronę internetową, zawsze są tam aktualne informacje.

Na miejscu, możecie u nas wypożyczyć rowery KTM w cenie 50 zł za dzień. Jesteśmy bezpośrednio obok oznaczonej trasie rowerowej.

 

Atrakcje w okolicy

 

 1. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
 2. Muzeum Nafty w Bóbrce
 3. Rezerwat Prządki + zamek Kamieniec 
 4. Rezerwat Herby
 5. Góra Chełm
 6. Od nas spacer lub rower na stok w Gogołowie
 7. Wypożyczalnia czterokołowych rowerów elektrycznych w Gliniku Średnim (u nas można wypożyczyć dwukołowe)
 8. Spływ kajakowy Dolina Wisłoka
 9. We Frysztaku jest basen otwarty
 10. Schron kolejowy w Stępinie 
 11. Tutaj informacji z okolicy: https://bliskiepodroze.frysztak.pl/atrakcje/

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Podkarpackie

adres:

Glinik Średni 153, Glinik Średni 38-130

telefon:

605 539 422

mail:

winnica@sztukowka.pl

media:

Zdjęcia

Uprawiane szczepy/odmiany

Cabernet Cantor, Léon Millot, Maréchal Foch, Regent, Rondo, Hibernal, Johanniter, Seyval Blanc, Solaris Sieger(Rebe)