.

Winnica

Anna

Powierzchnia

2,60ha

Rok zał.

2014
Degustacje Noclegi Zwiedzanie

O nas

Winiarską przygodę rozpoczęliśmy w 2014 roku. Na wzgórzu, które nazywamy „Piętnastym”, posadziliśmy pierwsze winorośle. Zaczynaliśmy skromnie - od 30 arów, teraz mamy ponad 2 hektary nasadzeń. Winnicę nazwaliśmy „Anna” – na cześć córki, najmłodszej w rodzinie. Winnica Anna położona jest w Krośnicach, w niezwykle urokliwej północno – wschodniej części województwa dolnośląskiego, w Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy”, 10 km od Milicza i około 60 km od Wrocławia. Znajdujemy się na Dolnośląskim Szlaku Piwa i Wina, a nasza winnica jest na mapie miejsc przyjaznych rowerzystom Dolnośląskiej Krainy Rowerowej.

Ponieważ jesteśmy małym, rodzinnym przedsięwzięciem, możemy pielęgnować każdą roślinę, kontrolować jakość rosnących na niej owoców, włożyć serce w produkcję. Starannie wyselekcjonowane grona zbieramy ręcznie, delikatnie układamy w skrzynkach, wszystko po to, żeby do winiarni dostarczyć owoce nieuszkodzone, co znacząco wpływa na smak i jakość wina. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy etap powstawania wina był dopracowany do perfekcji. Nie mamy masowej produkcji, więc nie jesteśmy w stanie dostarczyć na rynek wystandaryzowanego produktu, ale mamy pasję, która pozwala nam produkować wina bez stabilizatorów, konserwantów, różnego rodzaju dodatków. 

Produkujemy wino doskonałej jakości, dlatego cieszymy się uznaniem Klientów, którzy chwalą nas za rzemieślniczy sposób wytwarzania win.

Oferta

Zapraszamy do naszej winnicy na degustację wina własnej produkcji.
W specjalnie przygotowanej sali degustacyjnej, przy dużym, wspólnym stole,
jesteśmy w stanie pomieścić 50 osób, które mogą poczuć klimat prawdziwej winiarni.
To doskonała okazja do wymiany opinii oraz do wspólnej zabawy przy testowaniu win.

Sala degustacyjna wraz z infrastrukturą dookoła idealnie nadaje się na:

- spotkanie w gronie przyjaciół
- integrację firmową
- piknik rodzinny
- romantyczny wyjazd

Naszych win można spróbować także podczas degustacji plenerowych oraz kolacji degustacyjnych w restauracjach oraz podczas pikników czy festiwali smaków. To dla nas doskonała okazja to zdradzenia filozofii naszej winnicy, która opiera się na naturalną uprawę winorośli. Dzięki reżimowi, który stosujemy podczas wytwarzania naszych win jesteśmy w stanie zapewnić Klientom produkt najwyższej jakości: bez konserwantów i ulepszaczy. Nasze wino z Doliny Baryczy doskonale komponuje się z rybami, które są symbolem tego miejsca.

Produkujemy wino z siedmiu szczepów: Cabernet Cortis, Rondo, Regent, Solaris, Johanniter, Chardonnay oraz Pinot Noir.

Od kwietnia 2019 roku mamy też licencję na produkcję wina mszalnego. Musieliśmy przejść kompleksową i skomplikowaną weryfikację, abyśmy mogli produkować ten rodzaj wina. Sprawdzano m.in. jakość świeżo wyciśniętego soku wykorzystywanego do produkcji wina. Potwierdzono także, że w procesie produkcji nie wykorzystujemy chemii oraz ulepszaczy.

Nasze wina sygnowane są prestiżowym znakiem Dolina Baryczy Poleca.

Atrakcje

Największą atrakcją Winnicy Anna jest z pewnością możliwość zwiedzania naszego gospodarstwa połączonego z degustacją naszych rzemieślniczych win. Podczas oprowadzania po areale opowiadamy o filozofii produkcji naszych win, a uczestnicy mogą przy okazji obcować z niezwykłą przyrodą Doliny Baryczy. Nasza Winnica położona jest na malowniczych wzgórzach. Rozpościera się stąd zapierający dech w piersiach widok na okolicę. 

Atrakcje w okolicy

Krośnice to malowniczo położona wioska w samym sercu Parku Krajobrazowego "Dolina Baryczy". Obcowanie z niezwykłą przyrodą stawów, w których od 800 lat hoduje się karpia oraz inne ryby słodkowodne już samo w sobie jest niezwykłą atrakcją. Rozbudowana siatka ścieżek rowerowych 

Największą z atrakcji jest z pewnością Krośnicka Kolejka Wąskotorowa, która zabiera podróżnych na wycieczkę po Parku.

W Krośnicach znajduje się także kryta pływalnia "Krośnicka Przystań". 

 

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Dolnośląskie

adres:

ul. Ogrodowa 6 56-320 Krośnice

telefon:

607 428 315

mail:

biuro@winnica-anna.pl

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Johanniter, Solaris, Cabernet Cortis, Rondo, Regent, Chardonnay, Pinot Noir