.

Winnica

Manru

Powierzchnia

0,50ha

Rok zał.

2010
Zwiedzanie

O nas

Winnica Manru założona została w 2010 r. Położona jest w samym sercu Ciężkowicko Rożnowskiego Parku Krajobrazowego na południowych stokach Zagórza w Kąśnej Dolnej w gminie Ciężkowice. Winnica o powierzchni 0,5 h usytułowana jest na wysokości 340 m n.p.m. z pięknym widokiem na dolinę Białej oraz pasma Beskidu Sądeckiego oraz Beskidu Niskiego.

Dogodna lokalizacja winnicy sprzyja dobremu przewietrzaniu krzewów latem co zmniejsza presje grzybowe , natomiast zimą i wiosną gwarantuje odpływ chłodnego powietrza w dolinę co gwarantuje dobrą zdrowotność krzewów a tym samym wysoką jakość owoców a w konsekwencji smaczne i ekstraktywne wina. Wina z winnicy Manru od 2016 r. są wprowadzane na rynek i dostępne w sprzedaży.

Winnica znajduje się na parceli należącej niegdyś do I.J. Paderwskiego, który ponad 100 lat temu posiadał w Kąśnej Dwór oraz wzorcowe gospodarstwo rolne. Kąśna była dla Paderewskiego odskocznią od Wielkiego Świata a jednocześnie spełnieniem marzeń o sielskim wiejskim życiu. W tym czasie Paderewski stworzył jedyną w swojej karierze operę nazywając ją Manru.

 

Kontak:

Marek Zwolenik

Kąśna Dolna 25

33-190 Ciężkowice

Tel. 603 545 711

www.manru.com.pl

e-mail: marek@zwolenik.com

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Małopolskie

adres:

Kąśna Dolna 25 33-190 Ciężkowice

telefon:

603545711

mail:

marek@zwolenik.com

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Rondo, Regent, Seyval Blac, Solaris, Salome, marechal Foch, Leon Millot