.

Winnica

Turnau

Powierzchnia

37,00ha

Rok zał.

2010
Promowana
Degustacje Noclegi Zwiedzanie

O nas

Winnica Turnau składa się z dwóch parceli mających w sumie 37 hektary. Obsadzone są głównie szczepami solaris i johanniter, a także riesling, hibernal, seyval blanc, rondo, regent i cabernet. Tworzymy również wino lodowe z zamarzniętych zimą owoców oraz wino musujące wytwarzane metodą tradycyjną. Dobrze wyposażona przetwórnia i własne laboratorium pozwalają na precyzyjne kontrolowanie wszystkich parametrów wina, na każdym etapie produkcji. W zabytkowym budynku wytwórni znajdują się również biura, sala degustacyjno-koncertowa oraz sklep, w którym klienci dostaną najlepsze wina z Polski, naszej produkcji.

Oferta

Zwiedzanie winnic i wakacje w winnicy są jednocześnie formą wypoczynku, jak i szansą na zdobycie nowej wiedzy bezpośrednio od wielbicieli kultury wina. Oferujemy zwiedzanie winiarni, winnicy oraz całego terenu na którym rozwijamy naszą enologiczną pasję. Mamy nadzieję, że taka forma wypoczynku na długo pozostanie w Państwa pamięci. Podobnie jak polskie wino, którego wyjątkowy smak będą mogli Państwo poczuć podczas degustacji. Wycieczki do winnic stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Zachęcamy również Państwa nie tylko do zwiedzania Winnicy Turnau. Organizujemy wydarzenia muzyczne oraz wydarzenia kulinarne, na które serdecznie zapraszamy!

Atrakcje w okolicy

Winnica Turnau połozona jest na terenie pojezierza Myśliborskiego, w związku z czym istnieje możliwość spędzenia czasu wolnego nad urokliwymi jeziorami oraz skorzystania z kąpielisk. Winnica znajduje się na szlaku rowerowym, w związku odwiedza nas wielu rowerzystów, którzy mają możliwość przenocowania w naszym domu gościnnym. W okolicy znajdują się również takie atrakcje jak ruiny XIV-wiecznego zamku Joannitów w Swobnicy, Krzywy Las koło Gryfina, kaplica Templariuszy w Rurce.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Zachodnio-pomorskie

adres:

Baniewice 115, 74-110 Banie

telefon:

+48 91 307 91 31

mail:

kontakt@winnicaturnau.pl

media:

Zdjęcia

Uprawiane szczepy/odmiany

Solaris, Johanniter, Riesling, Hibernal, Seyval Blanc, Chardonnay, Rondo, Regent, Pinot Noir, Cabernet Cantor, Cabernet Dorsa, Cabernet Cortis