.

Winnica

Wieliczka

Powierzchnia

7,00ha

Rok zał.

2013
Promowana
Degustacje Zwiedzanie English

O nas

Jesteśmy certyfikowanym ekologicznym gospodarstwem uprawiającym biodynamicznie winnicę, sad i ogród pełen ziół i warzyw. W winnicy posadziiśmy tylko stare europejskie odmiany winorośli, w sadzie stare odmiany drzew owocowych. Zależy nam na ich zachowaniu. Produkujemy wina białe, różowe, czerwone i pomarańczowe. Spokojne i musujące. Wytrawne i słodkie. Sad ze starymi odmianami jabłek dostarcza surowca na nasze cydry. Robimy też kosmetyki na bazie wina, surowych, niefiltrowanych roślinnych olejów i naturalnych olejków eterycznych. Znajdujemy się tylko 10 km od Krakowa lub 3,5km od Kopalni Soli Wieliczka.

Oferta

Zapraszamy do zwiedzania i degustacji naszych produktów zarówno małe jak i większe grupy po uprzednim mówieniu się. Zwiedzanie i degustacja zazwyczaj trwa 1,5-3h, obejmuje 2-10 win, dodatkowo mogą pojawić się przekąski regionalne.

Na terenie winnicy organizujemy też imprezy okolicznościowe a nawet kolacje degustacyjne przygotowywane przez uznanych szefów kuchni.

Prowadzimy też zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej - warsztaty poświęcone ekologii, jakości jedzenia, historii polskiej kuchni,  wrażliwości sensorycznej itd.

 

Atrakcje w okolicy

Kopalnia Soli Wieliczka - 3,5km

Zamek Żupny - 3,7 km

Krzesło Kantora - 8 km

Zamek Kólewski na Wawelu - 16 km

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Małopolskie

adres:

Pawlikowice 1a, 32-020 Wieliczka

mail:

info@winnicawieliczka.com

media:

Zdjęcia

Uprawiane szczepy/odmiany

Chardonnay, Riesling, Sauvignon blanc, Pinot gris, Pinot noir, Merlot

Winnica należy do:


Małopolski Szlak Winny