.

Winnica

Winnogóra - Winnica w Ogrodzie

Powierzchnia

1,00ha

Rok zał.

2003
Promowana
Degustacje dog-friendly Zwiedzanie English

O nas

Zapraszamy do Winnicy w Ogrodzie, która zachwyci wszystkich amatorów doskonałego wina, którzy dobrze czują się wśród soczystych barw zieleni, egzotycznych kwiatów i śpiewu ptaków. Poszczególne zakątki, ścieżki i ukryte zagajniki eksponują to, co kochamy w przyrodzie najbardziej: dzikość, energię życia, kolory i wyjątkowe kształty. Ogród o charakterze dendrologicznym wraz z winnicą ma powierzchnię 30 tys. m² i znajdują się w nim między innymi kolekcje drzew i krzewów kwitnących, takich jak: tulipanowiec amerykański; parocja perska; ambrowiec amerykański; styrak japoński, czy też nasadzenia kalin; derenii; klonów, jak i wielu odmian hortensji, które stanowią znak rozpoznawczy Winnicy.

10 tys. m² powierzchni ogrodu zajmuje winnica, zlokalizowana w najbardziej słonecznej części - na zboczu z południową elewacją. Winnica w Ogrodzie powstała 2003 roku w Górzykowie, w okolicach Zielonej Góry - miejscu, które szczyci się najdłuższą tradycją nieprzerwanej uprawy winorośli i produkcji wina na terytorium Polski, gdzie pierwszych nasadzeń dokonano około 1150 roku.

Na obszarze 1 hektara posadzono 2 500 krzewów winnej latorośli, trzech odmian. Główną uprawą stanowi burgundzki pinot noir, uzupełniony o czerwonego mołdawskiego gołuboka oraz białego bordowskiego sauvignon blanc.

Oferta

Zapraszamy do spędzenia niezapomnianych chwil w Winnicy Winnogóra. Prowadzimy sprzedaż produkowanych przez nas win, obsługujemy zorganizowane wycieczki indywidualne i grupowe prowadzone przez gospodarzy, a także spotkania okolicznościowe i firmowe. Zapewniamy obsługę wykwalifikowanego sommeliera. W sali Domu Winiarza, która jednorazowo może pomieścić nawet do 100 osób, organizujemy prelekcje i seminaria szkoleniowe prowadzone przez certyfikowanego enologa. Winnogóra - Winnica w Ogrodzie dysponuje własną przystanią na rzece Obrzyca, do której z portu rzecznego w pobliskich Cigacicach kursują galary.

Atrakcje

Już dziś umów swoj dzień w Winnogórze!

W planie przykładowego dnia znajdują się m.in.: zwiedzanie Ogrodu i Winnicy z gospodarzami, przedstawienie historii regionu oraz lubuskiego winiarstwa, degustacja win połączona z poczęstunkiem złożonym z lokalnych specjałów, rejs galerą po Odrze, spacer i odpoczynek w Ogrodzie wśród inspirującej roślinności. Winnogóra jest w pełni przyjazna seniorom, dzieciom oraz pupilom naszych Gości.

Atrakcje w okolicy

Winnogóra - Winnica w Ogrodzie znajduje się kilkanaście kilometrów od centrum Zielonej Góry - polskiej stolicy wina, w której odbywa się znane w całym kraju Winobranie. Miasto, wraz ze swoją bazą noclegową i turystyczną oferuje wiele atrakcji, którymi można uzupełnić wizytę w Winnogórze. Winnica usytuowana jest na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu, a w pobliskich Cigacicach znajduje się port rzeczny na rzece Odra, w którym zaokrętują się Państwo na galarę kursującą do Winnicy, a także zjedzą dania przygotowane przez specjalistów od lokalnych smaków.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Lubuskie

adres:

Górzykowo 7, 66-131 Cigacice

telefon:

+48 601 774 180

mail:

winnica@winnogora.pl

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Pinot Noir, Gołubok, Sauvignon Blanc