.

Winnica

Słoneczny Zakątek

Powierzchnia

4,00ha

Rok zał.

2012
Degustacje Zwiedzanie English

O nas

Winnica Słoneczny Zakątek powstała w 2012 roku. Położona jest w północno-zachodniej części Polski w miejscowości Śmielin. Przeciera szklaki winiarstwa w województwie kujawsko-pomorskim. Winnica usytuowana jest na południowo-zachodnim wzniesieniu, na glebie gliniastej, w sąsiedztwie stawu. Obecność zbiornika wodnego tworzy unikalny mikroklimat, który sprzyja winoroślom zatrzymując między innymi siarczyste mrozy. Winnica została założona przez miłośniczkę wina Magdalenę Różniak. Pomysł założenia winnicy dojrzewał od wielu lat. Po dwóch latach dokładnej obserwacji terenu posadzono pierwsze sadzonki winorośli. Prace w winnicy od samego początku są wykonywane ręcznie z ogromną starannością i dbałością o każdy szczegół, tak aby w każdej butelce widać było miłość jaką darzy winorośl Pani Magdalena. Pragniemy by każda butelka wręczona w dłonie klienta skrywała w sobie wszystko co najlepsze w Winnicy Słoneczny Zakątek. 

Oferta

Oferujemy zwiedzanie całej winnicy, wyjątkowy spacer wśród winorośli w naszym słoneczny zakątku. Co więcej, serdecznie zapraszamy do degustacji naszych win w niezwykle klimatycznej degustatorni, która znajduje się tuż przy winnicy. Dzięki temu mogą Państwo napić się wina na tarasie spoglądając na skąpane w słońcu rzędy winorośli. 

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Kujawsko-pomorskie

adres:

ul.Stawowa 1 Śmielin, 89-110 Sadki

telefon:

+48725900919

mail:

info@winnicaslonecznyzakatek.eu

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Jutrzenka, Seyval Blanc, Solaris, Hibernal, Johanniter, Marechal Foch, Leon Millot, Rondo, Aurora, Saint Pepin, La Cresent, Regent, Merlot