.

Winnica

Arbor

Powierzchnia

0,50ha

Rok zał.

2015
Degustacje Zwiedzanie

O nas

Winnica Arbor położona jest w miejscowości Bolestraszyce, koło Przemyśla, na wysokości ok. 250 m n.p.m. i aktualnie zajmuje 0,5 ha z nastawieniem na dalszy rozwój. Posiada ponad 2000 krzewów z niewielką przewagą na wina czerwone.

Tworzone są tu głównie wina odmianowe z nastawieniem na najwyższą jakość, których sprzedaż rozpoczęto w 2021 roku. Większość prac wykonywana jest ręcznie, łącznie z odchwaszczaniem, bez udziału środków chwastobójczych, gdyż właściciele winnicy zwracają szczególną uwagę na to, aby ich wina były jak najzdrowsze

Atrakcje

Na terenie winnicy do dyspozycji gości znajduje się drewniana altana z grillo-wędzarnią oraz palenisko na gorący kociołek oraz ogniska, co umożliwia zorganizowanie tu spotkań oraz degustacji w malowniczym otoczeniu.

Atrakcje w okolicy

W odległości ok. 300 m od winnicy znajduje się Villa Bolestraszyce, która świadczy usługi hotelarskie i gastronomiczne.

Winnica znajduje się tuż przy Arboretum, z którego słyną Bolestraszyce, natomiast w odległości zaledwie ok. 800 m znajduje się Fort pancerny główny XIII San-Rideau – jeden z najważniejszych elementów Twierdzy Przemyśl – trzeciej największej twierdzy w Europie w czasie I Wojny Światowej. Tak więc wizytę w winnicy można połączyć z ciekawym programem historyczno-przyrodniczym, zawierającym elementy interesujące dla odbiorców ze wszystkich grup wiekowych.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Podkarpackie

adres:

Bolestraszyce 174 A, 37-722 Wyszatyce

telefon:

694415626

mail:

winnica.arbor@gmail.com

media:

Zdjęcia

Uprawiane szczepy/odmiany

Cabernet Cortis, Regent, Roesler, Leon Millot, Marquette, Seyval Blanc, Solaris, Muscaris, Prairie Star

Winnica należy do:


Karpacki Szlak Wina