.
III Winny Czwartek

III Winny Czwartekdegustacja
Kiedy
2024-07-11 13:00
Dostępność
publiczne
Wstęp
bilety
Media
facebook

Zapraszamy do udziału w WINNYM CZWARTKU. Kolejnym z serii całodziennych, profesjonalnych spotkań branżowych z polskim winem, zakończonych degustacją komentowaną dla konsumentów.

11 lipca, w siedzibie Winnica i Wino - Kraków, ul. Bernarda Wapowskiego 8.

Wspólnym mianownikiem WINNYCH CZWARTKÓW jest obecność enologa oraz goście specjalni – producenci polskiego wina.

W kolejnym WINNYM CZWARTKU udział weźmie enolog Piotr Stopczyński, a gościem specjalnym będzie Winnica Dwórzno.

Spotkanie obejmuje:

- Specjalistyczne seminarium tematyczne dla producentów wina połączone z warsztatami degustacyjno-szkoleniowymi. Tematem spotkania będzie odmiana CHARDONNAY – jej specyfika uprawowa oraz potencjał i szczegóły winifikacyjne. Mimo dość dużych wymagań uprawowych to piąta, najczęściej uprawiana w Polsce odmiana biała. Dla wielu symbol jakościowych wina białych. Spotkanie obejmuje przedstawienie najważniejszych zagadnień teoretycznych związanych z produkcją wina z omawianej odmiany oraz degustację różnych typów i stylów win – wraz z omówieniem specyfiki ich powstania.

Uczestnicy warsztatów mogą zaprezentować swoje wina i skorzystać z oceny technicznej oraz porad winifikacyjnych enologa. Jest to wyjątkowa okazja do wyjaśniania najróżniejszych kwestii produkcyjnych i technicznych, zadawania pytań, dyskusji. 

Zakończeniem CZWARTKU jest degustacja komentowana win i rozmowa z winiarzem – gościem specjalnym. Luźne i niezobowiązujące, spotkanie przy winie, podczas którego rozmowę z gościem, o winie i nie tylko…  prowadzić będzie Katarzyna Korzeń – jedna z najbardziej polsko-winnych postaci sceny winiarskiej w naszym kraju, założycielka i redaktor EnoPortalu, autorka książki „Polskie wino. Ludzie. Miejsca. Historie”. 

---

WINNE CZWARTKI - Specjalistyczne seminarium tematyczne dla producentów wina: CHARDONNAY – specyfika odmiany oraz potencjał i szczegóły winifikacyjne.

Spotkanie szkoleniowe z enologiem dedykowane poszczególnym odmianom winorośli, często uprawianym w polskich winnicach. Składać się na nie będzie: 

- przedstawienie najważniejszych zagadnień teoretycznych związanych z produkcją wina z danych odmian oraz ich kupaży

- degustacja różnych typów i stylów win z omawianych odmian – wraz z omówieniem specyfiki ich powstania

Rzadka okazja do porównania win oraz metod produkcji optymalnych dla konkretnych odmian. Wskazanie najważniejszych elementów wpływających na jakość i charakter produktów z danej odmiany oraz praktyczne porady winifikacyjne.

Bohaterem kolejnego seminarium Winnego Czwartku będzie CHARDONNAY. Przez niektórych uważane z jedną z najważniejszych odmian do produkcji win białych. Czy i jak uprawiać je w Polsce. Jakie wina z CHARDONNAY najlepiej  udają się w klimacie naszego kraju. Od intensywnych, dobrze zbudowanych beczkowych bieli, przez lżejsze i bardziej owocowe, po wina musujące robione metodą klasyczną - CHARDONNAY  daje bardzo wiele możliwości. Na seminarium przedstawione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z uprawą i produkcją wina z omawianej odmiany. 

Seminarium towarzyszyć będą warsztaty degustacyjno-szkoleniowe, które będą mieć charakter pogłębionej, rozbudowanej oceny technicznej wina. Na spotkaniu uczestnicy mogą zaprezentować swoje wina i skorzystać z oceny oraz porad winifikacyjnych enologa. Jest to okazja do wyjaśniania na przykładach najróżniejszych kwestii produkcyjnych i technicznych, zadawania pytań oraz dyskusji. Rzadka okazja do omówienia i wyjaśnienia wszystkich kwestii technicznych – teoretycznych i praktycznych dotyczących poszczególnych win oraz odmian i ich specyfiki. Możliwość poszerzania swojej wiedzy na przykładach zarówno własnych win, jak i próbek od innych producentów biorących udział w spotkaniu. 

Spotkanie poprowadzi enolog Piotr Stopczyński.

---

WINNE CZWARTKI – Winnica Dwórzno.

Degustacja komentowana win i rozmowa z winiarzem – gościem specjalnym CZWARTKU. 

Luźne i niezobowiązujące spotkanie przy winie. Nowa seria degustacji komentowanych polskich win. Będzie skupiać się nie tylko na prezentowanych winach, ale będzie miała charakter przyjemnego i interesującego spotkania towarzyskiego. Podczas degustacji, rozmowę z gościem, o winie i nie tylko…  prowadzić będzie Katarzyna Korzeń – jedna z najbardziej polsko-winnych postaci sceny winiarskiej w naszym kraju, założycielka i redaktor EnoPortalu, autorka książki „Polskie wino. Ludzie. Miejsca. Historie”, można więc spodziewać się naprawdę ciekawych rozmów. Do dyskusji oczywiście włączyć będą się mogli wszyscy uczestnicy spotkania.

Gościem kolejnego WINNEGO CZWARTKU będzie Winnica Dwórzno. 

 

ZAPISY NA CZĘŚĆ SZKOLENIOWĄ

 

ZAPISY NA CZĘŚĆ DEGUSTACYJNĄ

 

Impreza pod patronatem EnoPortalu.