.
Jesienny Przystanek w Winnicy Jura

Jesienny Przystanek w Winnicy Juraw winnicy
Kiedy
2022-10-08 12:00
Dostępność
publiczne
Wstęp
wolny
Media
facebook

esień w Winnicy Jura to magiczny czas! Przebarwione liście pełne złota i brązu, ale nie tylko w winnicy, lecz także w lasach bukowych Rudniańskiego Parku Krajobrazowego - urzekającej panoramie widocznej jak na dłoni z naszej winnicy.
Przyłączcie się do nas w to wyjątkowe, sobotnie popołudnie. Jak zwykle, przywieźcie koce, leżaki, krzesełka (mamy 20 leżaków ale zwykle szybko się rozchodzą). My będziemy serwować nasze ekologiczne wina, sery i duży ładunek muzyki chilloutowej.
Będzie też ognisko!!
O godz 13:00 rozpalimy żar i przez cały dzień możecie upiec sobie kiełbaskę prosto od Bacynioka, zaprzyjaźnionej rodzinnej masarni. Oczywiście do kiełbaski "obowiązkowo" nasze czerwone wina!
Ale nie samym jedzeniem człowiek żyje!
O godz 14:00 nasz winiarz oprowadzi was po winnicy i opowie o naszych latoroślach (zbiórka obok ogniska)
W ten dzień, zachęcamy nie tylko do długich spacerów po naszej ekologicznej winnicy, ale też dalej, w pole, bo piękne mamy tereny 🙂
Wstęp na winnice i parking bezpłatny, nie trzeba rezerwacji.
Otwieramy wrota winnicy o godz 12:00 a zamykamy o godz 18:00.
Z centrum Krakowa będzie specjalny wine bus prosto do naszej winnicy - szczegóły poniżej!
Zapraszamy na jesienny przystanek!
------------------------------------
Ważne Informacje
------------------------------------
- kiełbaska do zakupu na miejscu.
- przygotujemy kijki na kiełbaski - po upieczeniu, prosimy podzielić się kijkami z innymi (będą drewniane widelczyki na zamianę)
- można próbować winogrona ale prosimy to robić z umiarem i na pewno nie zrywać całych kiści - poszanujcie naszą pracę i to, że grona to nasz materiał na wino a w tym roku jest go mało
- parking jest za budynkiem nowej winiarni, będą oznakowania, prosimy nie parkować w innych miejscach
- wszystkie zwierzaki pod opieką mile widziane!
---------------------------------
Jak do nas dojechać?
----------------------------------
Znajdujemy się 20km na zachód od Krakowa (30 minut od Rynku Głównego) oraz 58km od centrum Katowic (szybki dojazd A4). Najlepiej wpisać Winnica Jura w Google a pokaże się mapka z zaznaczoną winnicą.
Sama winnica znajduję się w miejscowości Rybna (nieopodal Alwernii) przy ulicy Winnica 🙂 Najlepiej jechać ulicą Wrzosową aż dojedziemy do ulicy Winnica - wtedy pod górę do samej winnicy.
---------------------------
Wine Bus z Krakowa!
---------------------------
Dla tych co nie chcą kierować, będzie specjalny winny bus z centrum Krakowa prosto do naszej winnicy i z powrotem. Koszt to 30zł od osoby w obie strony (płatne bezpośrednio u kierowcy). Bus odjeżdża o godz 12:00 ulica Kałuży (obok hotelu Cracovia) i wraca o godz 16:00. Ilość miejsc ograniczona - proszę rezerwować miejsca pod numerem 12 28 05 197.
Dodatkowo, z Krakowa kursuje autobus miejski nr 269 do Rybnej (przystanek Rybna Kościół obok Delikatesów Centrum). Z przystanku, tylko 2km spacerem malowniczą ulicą Wrzosową aż do winnicy.
 
źródło: https://www.facebook.com/events/399189095710061/