.
PRIMA APRILIS z KAMILEM BARCZENTEWICZEM (Winnica Barczentewicz)

PRIMA APRILIS z KAMILEM BARCZENTEWICZEM (Winnica Barczentewicz)



degustacja
Kiedy
2022-04-01 19:00
Dostępność
publiczne
Wstęp
bilety
Media
facebook

Dzikie Wino zaprasza na spotkanie z KAMILEM BARCZENTEWICZEM!!!
Będziemy rozmawiać o winie, pić wino z Winnicy BARCZENTEWICZ (która zyskała sobie miano najgorętszego debiutu 2021 roku!) i wspaniale spędzać czas.
Spotkanie poprowadzi znany Wam z Dzikiego Wina na Rynku i na Kleparzu - Mateusz Gałka.
To nasze drugie spotkanie z polskim winiarzem. Cykl zapoczątkowaliśmy 25 lutego wieczorem z Michałam Pajdoszem, właścicielem winnicy Jakubów.
Tym razem spróbujemy 4 win autorstwa Kamila Barczentewicza, zagryzając polskimi serami wyszperanymi na Kleparzu i wędlinami z Węgierskich Specjałów.
.
W Małopolskim Przełomie Wisły, niedaleko Kazimierza Dolnego, w miejscowości o uroczej nazwie Dobre, 3 kilometry od meandrującej Wisły (która ma zbawienny, łagodzący wpływ na tamtejszy klimat), na 12 hektarach wapiennego wzgórza o południowej wystawie, rosną winne krzewy: Chardonnay, Bläufrankisch, Gewürztraminer, Riesling, Pinot Blanc i Pinot Noir. Pieczę nad nimi sprawuje KAMIL BARCZENTEWICZ. Jego holistyczne, partnerskie podejście do natury fascynuje, a wiedza o winie robi piorunujące wrażenie. Kamil Barczentewicz swój pierwszy sezon winiarski spędził w Austrii u Heinricha Hartla III w Thermenregionie, pół roku później wybrał się na południową półkulę do Chile. Wiedzę o enologii i uprawie winorośli ugruntował w Bordeaux, w École Nationale Supérieure Des Sciences Agronomiques, łącząc naukę z podróżowaniem do prawie wszystkich regionów winiarskich Francji. Celem nadrzędnym jest tworzenie wina, które odzwierciedla smak unikalnych warunków siedliska.
Najlepsze winne jagody Barczentewicz zamyka w betonowych jajach, dębowych kadziach i beczkach. W winiarni oprócz klasycznych zbiorników ze stali znajdziemy sprzęt od Garbelotto, znanych bednarzy z Włoch, którzy dostarczyli beczki z dębu francuskiego i slawońskiego, są też dębowe beczki z Węgier. Atutem betonowych jaj jest porowata struktura, pozwalająca na natlenienia wina bez dodawania aromatów pochodzących z beczki, ale też zachodząca dzięki owalnemu kształtowi jaj cyrkulacja wina podczas fermentacji.
Dodajmy, że w Winnicy Barczentewicz duże wrażenie robi rozmach i szczegółowe dopracowanie projektu - od butelek i korków po wysmakowane, wyraziste etykiety (które zdobyły zresztą wyróżnienie w prestiżowym konkursie Polish Graphic Design Awards) i opakowania.
.
Jak znaleźć Dzikie Wino Na Kleparzu? Nasz wine-bar znajduje się w murowanym budynku na terenie Placu Targowego Stary Kleparz. Wejście z trzech stron - od strony targu, od strony ul. Św. Filipa oraz vis-a-vis hotelu Indygo i restauracji Filipa 18.
.
Koszt udziału w spotkaniu i degustacji: 70zł
REZERWACJE: mateusz@potockico.pl lub +48 697056623 (prosimy o SMS)

 

źródło: https://www.facebook.com/events/1027641201154233