.
Winobranie na winnicy

Winobranie na winnicyw winnicy
Kiedy
2020-10-18 14:00
Lokalizacja
Winnica Dąbrówka
Organizator
Winnica Dąbrówka
Dostępność
publiczne
Wstęp
wolny
Media
facebook

Już 18 października zapraszamy Państwa na wydarzenie organizowane przez Ekologiczne Gospodarstwo Rolne Jan Czaja (członek Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska od 2019 roku) oraz Winnicę Dąbrówka która jest niedawnym odkryciem turystycznym Małopolski oraz organizatorem takiej imprezy jak „Wianki na Winnicy”. W ramach wydarzenia weźmiemy udział w prawdziwym winobraniu na potrzeby którego przeznaczone zostaną 2 rzędy winorośli oraz ok 100 kg owoców. Na uczestników będą czekały wianuszki wykonane z liści winorośli, Wójt Gminy Pleśna przekaże klucze Winiarzom na okres winobrania zaś całość wydarzenia zakończy się ogniskiem i kolacją przygotowaną w oparciu o ekologiczne produkty producentów objętych znakiem Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska w tym pieczonych w naczyniu glinianym ziemniaków przekładanych kapustą i mięsem. Wśród atrakcji czekać na nas będzie oprowadzenie po winnicy przez jej właścicieli Państwa Katarzynę i Roberta Beściaków, przedstawienie historii tego miejsca, prezentacja wytwarzanych win wraz z przedstawieniem możliwości ich łączenia z innymi daniami, a także pokazy wyciskania soku z winogron w drewnianej prasie. Event animował będzie promotor kulinarny Pan Bartosz Wilczyński.
Program:
· Godz. 14.00 - Spotkanie na winnicy i winobranie
· Godz. 18.00 – Zakończenie
Uczestnicy zostawiają samochody na parkingu obok winnicy.
Przestrzeń winnicy czyli ok 5,5 ha pozwala na zachowanie dystansu.
* Winobranie w tym kolacja, wejście na winnice, spotkanie z winiarzem - spacer po winnicy, zapoznanie z historią winnicy i jej specjalnościami są bezpłatne i współfinansowane ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert pn. Małopolska Gościnna IV.
Uwaga! Program eventu przewiduje kilkugodzinny pobyt na świeżym powietrzu. Prosimy założyć praktyczne przewiewne ubranie (przyda się sweter lub polarek na wieczór) i wygodne buty.
Wino będzie serwowane w porcjach degustacyjnych. Istnieje możliwość samodzielnego zakupu butelek do domu lub dodatkowych kieliszków bezpośrednio na winnicy.
 
źródło: https://www.facebook.com/events/338745927402649/