.
aktualnosc obraz

WINO TYGODNIA – Cabernet cortis-Regent 2019, Winnica Anna

17 sierpnia 2021 12:04

Może nie na upalne popołudnie, ale na nie całkiem ciepły wieczór będzie idealne.Winnica Anna to stosunkowo nowe, winiarskie przedsięwzięcie z Dolnego Śląska. Powstające tam wina z rocznika na rocznik są coraz lepsze.

Winnica leży w malowniczej Dolinie Baryczy i posiada pełną ofertę enoturytyczną.

 

Cabernet cortis-Regent (RC) 2019 to bardzo dobra, lekka, pełna owocowości czerwień. Kupaż c. cortis i regenta to zazwyczaj jest dobry pomysł, bo owoce tych dwóch odmian bardzo dobrze się w winie uzupełniają.

 

Wino ma bardzo ładną purpurową barwę, głęboką i bardzo czystą.

 

W nosie na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się aromat porzeczek; czarnej z odrobiną czerwonej. Pojawiają się również inne, ciemne owoce – wiśnie, jeżyny i odrobna malin.

 

W ustach poczujecie przemiłą harmonię zdecydowanej owocowości ze szczyptą pikanterii. W smaku tak jak w aromacie dominują porzeczki. Towarzyszy im żurawina, wiśnia, borówka, jeżyna i konfitura malinowa. Pikantne nuty to pieprz i papryka.

 

Wino bardzo przyjemne do picia solo. Będzie też dobrym towarzyszem wielu potraw. Przede wszystkim grillowanych mięs – karkówka, szaszłyki wieprzowe. Dobrze będzie pasować do lekkiego pasztetu, najlepiej z żurawiną. Wino nie zdominuje grillowanych, czy pieczonych warzyw. Będzie pięknie uzupełniać tłustsze, bardziej pikantne sery.